Dlaczego kot potrzebuje transportera?

Każdy właściciel, który ma w domu zwierzątko zdaje sobie sprawę, że wymaga ono różnorodnej opieki. Taki czworonożny przyjaciel to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim odpowiedzialność. Kot to szczególna gatunek. Niby udomowiony, ale nie do końca podległy człowiekowi. Jest zupełnym przeciwieństwem psa. Chodzi własnymi ścieżkami, ma swoje humory, to on decyduje czy można go wziąć na ręce czy też nie. Jest wielkim indywidualistą. Nie posłucha nas, gdy zawołamy. Wyobraźmy więc sobie sytuację, że wieziemy naszego kota do weterynarza. Jest to dla niego sytuacja wyjątkowo stresująca. Dlatego musi być przewożony w odpowiednich warunkach. Do tego jest niezbędny transporter. Kot czuje się w nim bezpieczniej, jest odgrodzony u lekarza od innych zwierząt, a my również mamy kontrolę nad tym, żeby ewentualnie nie uciekł.

Kiedy kot korzysta z kontenera?

Jak już wyżej wspomniano, przede wszystkim transporter dla kota jest niezbędny aby udać się z nim na wizytę do weterynarza. Ale są koty, które lubią podróżować. Właściciele zabierają je na weekendy, a także na wakacje. Potrzebny niewątpliwie jest w takiej podróży odpowiedni transporter. Na spacer za miasto można zabrać kota samochodem (oczywiście w transporterze) i wypuścić go na długiej smyczy. Do rodziny na imprezę czy święta, też nasz przyjaciel chętnie pojedzie w swoim wygodnym nosidle. Mając kota, trzeba mieć go w czym przenosić. Nigdy nie wiadomo w jakim momencie kot będzie potrzebował wyjścia (np. nagła wizyta u weterynarza). Dlatego transporter musi zawsze być dostępny na miejscu.

Jakie są rodzaje transporterów dla kotów?

Nasi puchaci przyjaciele są różnych rozmiarów. Aby danemu kotu było wygodnie, transporter musi być dobrany do indywidualnej wagi i wielkości. Dwa podstawowe rodzaje nosideł to:

– plastikowe,
– materiałowe.

Obydwa mają wady i zalety. Plastikowe są stabilniejsze, łatwiejsze w utrzymaniu czystości i bezpieczniejsze przy przewożeniu kota autem. Są jednak cięższe i mniej wygodne. Materiałowe nosidła są bardzo wygodne dla właściciela, lekkie i przewiewne. Jednak mniejsza stabilność jest mniej komfortowa dla kota, bardziej nadają się dla zwierzaków o niższej wadze. Są też bardziej narażone na zabrudzenia. Transportery plastikowe są bardzo wskazane na dłuższe podróże. Można zakupić większy rozmiar i wstawić do niego np. miseczkę z wodą. Gdy posiadamy dwa koty, które dobrze się traktują, możemy zakupić jeden duży transporter i przewozić je wspólnie. Bez względu na materiał z jakiego nosidło jest wykonane, powinno mieć ono uchwyt do niesienia, a także pasek na ramię.